25.juuli 2024

Eesti ettevõtete käive väheneb, kuid maksukoormus kasvab

Maksu- ja Tolliameti värsketest andmetest selgub, et riiklike ja tööjõumaksude laekumised Eesti ettevõtetelt on aastaga oluliselt suurenenud, seda vaatamata käibe ning töötajate arvu vähenemisele. Sellele pealtnäha nukrale olukorrale leiab põhjused muuhulgas kõrgemast käibemaksumäärast ning inflatsioonisurve tõttu kasvanud palkadest.
30.mai 2024

Maksehäirete keskmine võlasumma on aastaga kasvanud 23% võrra

Oleme saanud koostöös Julianus Inkassoga valmis järjekordse Eesti eraisikute maksehäirete ülevaate, et anda tõetruu pilt Eestis elavate inimeste võlakäitumisest. Värsketele andmetele tuginedes selgub, et 2024 aasta esimeses kvartalis on statistiliselt keskmine võlgnik 46-aastane eesti rahvusest mees, kes elab Harjumaal, kellel on 2,7 aktiivset maksehäiret ja kelle võla kogusumma on ca 4400 €. Eelmise aastaga võrreldes on suurimaks erinevuseks, et keskmise võlgniku keskmine maksehäirete kogusumma on kasvanud ca 1000 € võrra
23.mai 2024

Mis see maksehäireregister on?

Krediidiregistri hallatav maksehäireregister on suur andmebaas, kuhu kogutakse teavet inimeste ja ettevõtete kohta, kes on enda kohustuste maksmisega hätta jäänud. Maksehäireid lisavad registrisse meie kliendid ehk võlausaldajad, maksehäire avaldamise eesmärgiks on teavitada teisi potentsiaalseid võlausaldajaid tekkinud probleemidest.
05.veebr. 2024

Mis on maksehäire?

Maksehäire aluseks on tõene, sissenõutav ja kontrollitud võlanõue, mille olemasolust soovib võlausaldaja kolmandaid isikuid informeerida. Võlanõude õigsuse kontrolli teostab ja maksehäire avaldamise andmete õigsuse eest vastutab võlausaldaja või võlausaldaja esindaja.