Küpsiste kasutamine

Küpsised ja muud veebitehnoloogiad

Kogume Krediidiregister.ee veebilehe külastajate kohta andmeid kasutades selleks küpsiseid (s.o väiksed infokillud, mis talletatakse kasutaja brauseri poolt kasutaja arvuti või muu seadme kõvakettale) või muid sarnaseid tehnoloogiaid.

Kasutame kogutavaid andmeid, et võimaldada toodete ja teenuste tarbimist vastavalt Andmesubjekti harjumustele, kindlustada parim teenuse kvaliteet ning hõlbustada kasutaja liikumise haldamist veebis ja andmete kaitsmist. Kogutud andmeid kasutatakse ka Andmesubjektide loendamiseks ning nende kasutusharjumuste fikseerimiseks.

Meie veebilehel võib olla kolmandate osapoolte küpsiseid, mille osas vastutavaks töötlejaks oleme meie ja koostööpartnerid. Vastav teave on leitav meie veebilehel oleva küpsiselahenduse kaudu.

Kasutame järgmist liiki küpsiseid:

Vajalikud küpsised on hädavajalikud, et veebilehte kasutada – selleks, et lehel ringi liikuda ja selle funktsioone kasutada, vajalikud küpsised võimaldavad veebilehele sisselogimist, eristada bot’e inimestest ja tagada muid turvafunktsioone. Ilma nende küpsisteta ei saa veebileht korralikult toimida ja teenuse osutamine võib olla takistatud. Kuna vajalikud küpsised on veebilehe toimimiseks ja meie teenuse pakkumiseks vältimatult vajalikud, siis on need küpsised alati sisselülitatud.

Funktsionaalsuse ja jõudlusküpsised – on küpsised, mis koguvad teavet selle kohta, kuidas andmesubjektid veebilehte kasutavad, näiteks milliseid alamlehti kõige sagedamini külastatakse ja mis veateateid esines. Need küpsised ei kogu üldjuhul teavet, mis isiku tuvastab. Jõudlusküpsisega hindame kasutaja liikumist ning funktsionaalsuse küpsisega teame näiteks, mis keeles veebilehte kuvada. Neid küpsiseid kasutatakse veebilehe toimimise ja teenuse pakkumise parandamiseks. Need küpsised on ka kolmanda osapoole küpsised, vt küpsiste loetelu täpsemalt meie küpsiselahenduses.

Küpsiste osas nõustuvad Andmesubjektid nende kasutamisega veebilehel või veebibrauseris. Töötluse aluseks ongi reeglina nõusolek (v.a hädavajalikud küpsised). Suurem osa veebilehitsejaid lubavad küpsiseid. Ilma küpsiseid lubamata ei pruugi veebilehe kõik funktsioonid saadaval olla. Küpsiste ja muude sarnaste tehnoloogiate lubamine või keelamine on Andmesubjekti kontrolli all läbi enda veebibrauseri sätete ja meie veebilehel küpsiselahenduse kaudu. Andmesubjekt saab küpsiseid liikide kaupa sisse ja välja lülitada (v.a hädavajalikud küpsised, mis on automaatselt sees).

Täpsem teave küpsiste kohta ja muude sarnaste tehnoloogiate kasutamise kohta on leitav meie veebilehel vastava küpsiselahenduse kaudu.